اخبار > نشست روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی - غیرانتفاعی استان با ریاست دانشگاه

اطلاعیه ها
آخرین اخبار


  چاپ        ارسال به دوست

نشست روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی - غیرانتفاعی استان با ریاست دانشگاه

نشست مشترک روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی - غیرانتفاعی استان با دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران به همت دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت در محل سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.
بر اساس این گزارش، دکتر نوذری هدف از برگزاری این نشست را بررسی مسایل، مشکلات و چالش‌های فرا روی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی - غیرانتفاعی استان عنوان کرد و با اشاره به همسو بودن موضوع آمایش آموزش‌عالی و آمایش سرزمینی، بر لزوم اهتمام جدی همه دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در راستای اجرایی شدن آن تاکید کرد.

رییس دانشگاه جامع استان با بیان این که بر اساس اعلام دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استانی، بیش از 150 هزار دانشجو در سطح استان به تحصیل اشتغال دارند، به بررسی شاخص استاندارد دانشجو به استاد پرداخت و دلیل فاصله آموزش عالی استان از حد استاندارد را واگذاری مسئولیت آموزش کمتر از ۲۰ درصد دانشجویان به دانشگاه‌های دولتی و عدم توزیع متوازن بودجه و اعتبارات آموزش عالی دولتی دانست.

سرآمد علمی کشور در ادامه سخنان خود با طرح پیشنهاد بخش‌بندی موسسات آموزشی در 3 منطقه غرب، شرق و مرکز استان، خواستار اجماع نظر هر منطقه در پیاده‌سازی طرح آمایش رشته‌ها شد و بر اهتمام جدی همگان در پیگیری ایجاد رشته‌های میان رشته‌ای و نوپدید مانند پدافند غیرعامل در استان، حمایت از مراکز رشد و واحدهای دانش‌بنیان، جذب و به‌کارگیری استادان و مدرسان مجرب، رعایت استانداردهای لازم در همه سطوح آموزشی و پژوهشی، شناسایی و رصد ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی در موسسات و برنامه‌ریزی هدف‌مند در راستای رفع آن از طریق انجام امور فرهنگی مانند اعزام کاروان‌های راهیان نور و ... تاکید کرد.

دکتر نوذری هم‌چنین خواستار رعایت همه استانداردهای آموزشی، پژوهشی و تحصیلات تکمیلی در موسسات آموزش‌عالی غیردولتی شد و تاکید کرد که نظارت دانشگاه مازندران بر این امور، نظارت جدی و بدون مسامحه‌ای خواهد بود.

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام محمد رحیمیان رییس دفاتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان نیز در این نشست با تاکید بر نقش بارز و عمده دانشگاه‌ها و مراکز علمی به‌عنوان بالاترین جایگاه در سطح تفکرات، بینش‌ها و ارزش‌های هر جامعه، مسیر تعالی حکومت‌ها را در سایه توفیق دانشگاه و مجامع علمی در تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص دانست و از همه مسئولان دانشگاهی در سراسر استان خواست تا به مقوله فرهنگ دینی و اعتقادی در کنار بحث آموزش و پژوهش در راستای تحقق سند دانشگاه اسلامی به‌عنوان یکی از مطالبات نظام مقدس جمهوری اسلامی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.٠٧:٥٥ - 1398/09/04    /    شماره : ٢٤٢٤٠    /    تعداد نمایش : ١٠٢٧خروج